ŠKOLPARÁDA S PIEROTTOM

21. decembra 2016 at 19:00 HÁDZANÁRSKA HALA PREŠOV, SK

ŠKOLPARÁDA S PIEROTTOM

Školparáda s PIEROTTom je podujatie, ktoré organizujeme spoločne so Základnou školou na ulici Československej armády v Prešove, a mestom Prešov. Cieľom tohto projektu je poskytnúť deťom priestor na športovanie, zvýšenie vedomostnej úrovne a zároveň motivovanie detí do výtvarných aktivít.
Sme veľmi radi, že projekt zaujal školy nielen v meste Prešov, ale aj jeho okolí. Celkovo do projektu vstúpilo 16 základných škôl.
Reálne sa do jednotlivých súťažných kategórií zapojilo niekoľko stoviek žiakov. Športové sily si zmerali v turnaji vo vybíjanej i hokejbale. Príjemne prekvapil počet výtvarných diel, kde do troch kategórii prišlo 158 umeleckých výtvorov. Dôkladnú prípravu súťažných tímov si vyžadovala vedomostná súťaž venovaná histórii i súčasnosti mesta Prešov. Žiaci v prvej fáze absolvovali náročný vedomostný test, kde v dvoch kategóriách bolo vybraných 7 najlepších tímov. Tieto tímy sa stretli vo finálne, ktoré sa uskutočnilo v historických priestoroch Krajského múzea v Prešove. Tu si žiaci okrem testu vyskúšali, aké to je predstúpiť pred svojich rovesníkov, pedagógov a zástupcov mesta. Ich úlohou bolo pripraviť prezentáciu na vybranú tému z histórie mesta.
Pre žiakov sme ako odmenu pripravili dva koncerty, kde prídu zaspievať Martin Harich, Peter Cmorík, Lina Mayer, zabaviť ich príde aj Majster N a moderátorské zručnosti predvedie Jožo Pročko.
Pre širokú verejnosť sme pripravili špeciálny Vianočný galavečer, kde do Prešova zavítajú nezabudnuteľné American Divas so svojimi hosťami. Tieto dámy vystupovali s takými hviezdami, ako boli Michael Jackson, či Whitney Houston. Podujatie sa uskutoční 21.12 o 19:00 hod v bývalej hádzanárskej hale na Baštovej ulici.
Za zmienku stojí fakt, že American Divas dostali práve na tento dátum pozvanie spievať v Bielom dome vo Washingtone, kde ich osobne pozval americký prezident. Keďže už mali dohodnuté vystúpenie pre Prešovčanov, svoj sľub sa rozhodli splniť a namiesto USA zavítajú do Prešova. Pred týmto koncertom odmeníme hodnotnými cenami priamo na pódiu najlepšie výkony v rámci Školparády s PIEROTTom.
Všetci sa môžu tešiť na nezabudnuteľnú Vianočný atmosféru, kde sa spojí dokonalý spev a odmeňovanie detí, ktoré boli ochotné zabojovať a uspieť vo veľkej konkurencii.
ZDIEĽAŤ NA

PRIHLÁSIŤ SA NA ODOBER

Získate tak prehľad o všetkých udalostiach od nás.