O nás
Čo je Pierott?

Nezisková organizácia Pierott vznikla v roku 2013 za účelom transparentnej, kontrolovanej a efektívnej pomoci deťom, u ktorých sa preukázaná pomoc dá odsledovať reálne dosiahnutými výsledkami.

Prečo Pierott?

Inšpirácia k názvu Pierott vznikla pri pohľade na francúzsku divadelnú postavu pierot, ktorej typickým znakom je tvár rozdelená na dve polovice: smutnú a radostnú, čo pozorujeme aj v každodennom živote detí. Smutné ich vidíme vždy, ak sú choré alebo po niečom túžia a radostné vtedy, ak sú zdravé a ich sny sa naplnia. Presne o takúto zmenu na tvárach detí sa usilujeme každý deň.
Čo je Pierott 1
Čo je Pierott 2

Prečo sedmokráska?

Sme presvedčení, že pomáhanie si ľudí navzájom by mala byť činnosť, ktorá je nezdolná a nikdy nekončiaca. Túto vlastnosť najlepšie vystihuje sedmokráska. Kvietok, ktorý patrí medzi najvytrvalejšie a najdlhšie kvitnúce buriny a ktorý aj napriek tomu, že ju človek zo zeme vytrhne, vykvitne znova a znova.

Prečo deti?

Poukazujeme na tie najvyššie životné a spoločenské hodnoty. Deti sú naša budúcnosť a to, ako žijú, aké sú zdravé a ako sú vzdelané dnes, sa pretaví na tejto krajine o pár rokov. Záleží nám na tom, aby obraz tejto krajiny a život v nej bol pre nás a ďalšie generácie čo najlepší.

Čo je Pierott 3

Som Marián Beliš a toto je môj tím.

Bojujeme za deti, ktorých hlas nie je počuť.