PREČO POMOC DEŤOM?
860-tisíc ľudí 1
na Slovensku trie biedu

Medzi nimi desaťtisíce detí, ktoré sa do týchto problémov dostali nezavinene a prenášajú si to naprieč celým životom, až do dospelosti. Deti, ktoré nemôžu rozvíjať svoje talenty alebo deti, ktoré zomierajú a trpia na liečiteľné choroby.

Prečo deti 1

Podpora detí mení všetko

Prečo deti 2

Radosť

17,8% deťom2, teda každému piatemu dieťaťu na Slovensku chýbajú 3 zo 14 základných potrieb (voľnočasová aktivita, oslavy narodenín, obuv, čerstvé ovocie, tri jedlá denne atď.).
Prečo deti 3

Život

6 z 1000 detí na Slovensku3 sa nedožije svojich prvých narodenín. Za tento stav môže aj rozmach detskej chudoby, kvalita života a nerovnosť šancí na liečbu pre každého.
Prečo deti 4

Vzdelanie

23 % slovenských detí vo veku 4 až 6 rokov4 nechodí aj kvôli chudobe do predškolského zariadenia, čo má za následok problémy s formujúcou sa základnou gramostnosťou.
Prečo deti 5

Budúcnosť

Každé piate dieťa do 18 rokov = 19,9 % detí5 na Slovensku žije v riziku peňažnej chudoby. To minimalizuje šance a má dramatický dopad na hodnotné vzdelanie, rozvoj a kariéru.

Vaša pomoc zmenila životy Markovi, Matúšovi, Viktorkovi a Hanke

 

Prečo deti 10

 

Marko

Marka sme prvýkrát stretli v roku 2016. Bola mu diagnostikovaná hemiparéza, inými slovami nefunkčná pravá strana hlavičky, čiže mozgu. Podľa prvých vyšetrení mal celý život ležať na posteli a nehýbať sa. Dnes nielen chodí, ale navštevuje aj školu. Tento veľký bojovník za to vďačí predovšetkým obetavosti rodičov a starých rodičov. Svoju ruku k dielu pridali aj lekári a náročné rehabilitácie, ktoré musí Marko absolvovať každý rok. Vďaka podpore dobrých ľudí mu na tieto rehabilitácie finančne prispievame.

Prečo deti 11

 

Matúško

Cez náš Facebook sa k nám dostal príbeh o Matúšovi. Matúš býva so starými rodičmi a svojou mamkou Monikou. Tento šikovný chlapec nám nakreslil a poslal svoje vysnívané vianočné darčeky. Ak čakáte elektroniku, či najnovší bicykel, mýlite sa. Nakreslil nám zubnú pastu, školské pomôcky a Lego. Veľmi radi sme mu tento malý sen splnili v rámci našej Vianočnej výzvy.

Prečo deti 12

 

Viktorko

Viktorovi bola diagnostikovaná DMO, niekoľkokrát podstúpil aj operačný zákrok Ulzibat. Svoju bojovnosťou robí veľkú radosť svojej rodine, v škole dosahuje výborné výsledky. Veľmi rád a navyše veľmi dobre hrá šach, čo dokazuje na rôznych súťažiach. Finančne sme prispeli na jeho pobyt v rehabilitačnom zariadení Renona v Semmeringu a jeho stav sa zlepšuje.

Prečo deti 13

 

Hanka

Mali sme to šťastie, že sme spoznali Hanku, veľmi šikovnú tanečníčku i hudobníčku. Je nielen talentovaná, ale veľmi milá, usilovná, a hlavne napriek všetkému skromná. My sme ju podporili zaplatením školného v umeleckej škole, kde dodnes rozvíja svoj talent.

Štyri cesty ako pomôcť

Prečo deti 14

Finančne

Jednorázové alebo pravidelné prispievanie môže zachrániť život.
Prečo deti 15

2% z dane

Rozhodnite sa pre pomoc deťom. My Vaše 2% využijeme na 100%.

Prečo deti 4

Materiálne

Veci, ktoré vy nepotrebujete, pre niekoho znamenajú všetko.
Prečo deti 17

Sponzoring

Aj Vaša firma môže prispieť k trvalým zmenám v živote detí.