Sofinka – ďalšia malá tenistka, ktorá je aj vďaka našej pomoci na vzostupe.

20220810_124359 - kópia

Tenisový kurz, ktorý sme zorganizovali v roku 2021, priviedol na svetlo sveta ďalší talent. Do kurzu sa prihlásila aj Sofia Adamcová, ktorej šikovnosť a chuť športovať nemajú hraníc. Vyskúšala už plávanie a dva roky sa venuje gymnastike. Tenisový kurz pre Sofinku začal v auguste 2021 a pôvodne mal trvať tri kompletne preplatené mesiace, počas ktorých dostala k dispozícii skvelého trénera – Tomáša Ševcova, veľký kurt tenisového klubu Dranam v Košiciach a celú výbavu, ktorú tenistka potrebuje.  Avšak, ako sa u nás už pomaly stáva zvykom, Sofia po troch mesiacoch s tenisom neprestala.

V septembri 2022 zahájila ďalšiu tenisovú sezónu, ktorá, dúfame, bude pre ňu opäť zaujímavá a úspešná.

Podpora rodiny je základ

Rozhodnutie dať Sofiu na tenis prišlo od rodičov prirodzene. Obaja sú srdcom športovci, o čom svedčí aj ich minulosť (maminka hrala tenis od malička a otecko je bývalý futbalista, ktorý sa neskôr začal venovať aj tenisu). Sofinku teda v športe veľmi podporujú a usilujú sa jej ukázať, že je fajn vyskúšať viacero možností a mať otvorenú myseľ. Preto sa Sofinka venuje aj zimným športom, ako sú lyžovanie, snowboardovanie či korčuľovanie. V lete, samozrejme, nevynechá ani bicykel. Po navštevovaní jej tréningov sme u nej tréning po tréningu zaznamenali veľký progres. 

Vzhľadom na Sofiin talent sme sa v PIEROTT n.o. rovnako, ako u talentovanej Laury, rozhodli po trojmesačnej výzve aj naďalej dievčatko podporovať. Aktuálne hradíme 50% tréningov a plánujeme v tom pokračovať. Sme veľmi radi, že talentovaných detí na Slovensku pribúda a že máme možnosť ich v tom podporovať, sledovať ich radosť, rast a rozvoj a naďalej hlásať myšlienku, že ak deti majú prostriedky, podporu a priestor pre šport, radi sa preň rozhodnú.

Čo hovoria rodičia

„S trénerom a tréningami sme spokojní ako dcéra tak aj my rodičia. Tenis sme pre dcérku vybrali, nakoľko obaja máme k nemu veľmi blízko. Ja ako mama ho hrám odmala, manžel ako bývalý futbalista sa mu začal venovať neskôr, ale chodievame spolu hrať vo voľnom čase. Teda rozhodnutie bolo úplne prirodzené. Avšak Sofinku baví každý šport, ktorý doposiaľ mala možnosť skúsiť. Chodila na plávanie, dva roky sa venuje gymnastike, snowboarduje, lyžuje, bicykluje, korčuľuje atď. A to je len, čo sa športu týka. Rovnako tenis sleduje aj v televízii.. Keďže sme obaja športovci a osobne mám skúsenosť s týmto športom, viem taktiež ako psychicky náročný je tenis, nebudem ju nútiť, ak bude chcieť prestať. Dávame jej možnosti. Je to na nej. Športovať, si myslím, neprestane.“

Na otázku, či je tenis finančne náročný, rodičia odpovedali:

Čo sa týka financií, áno, tenis je ekonomicky veľmi náročný. A je smutné, že v tejto republike to s tenisom vyzerá tak, ako vyzerá, presne preto, že ho hrajú len tí, ktorí na to majú. Som presvedčená, že keby to nebolo tak finančne náročné a samozrejme, by sme mali viac kvalitných trénerov, Slovensko by reprezentovali omnoho lepší hráči.“

Sofinka - ďalšia malá tenistka, ktorá je aj vďaka našej pomoci na vzostupe. 4

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa