MISIA
Pomoc rodinám v núdzi

Podávame pomocnú ruku domácnostiam, pre ktoré má pomoc v nepriaznivom stave zmysluplný dopad a výsledok pomoci sa dá odsledovať.

pomoc-rodinam-v-nudzi-dievca-chlapec

Ako pomáhame?

Pomoc rodinám v núdzi 1

Finančne

Hradíme náklady alebo priamo nakupujeme potreby do domácnosti, ktoré chýbajú deťom v rodinách v núdzi.

Pomoc rodinám v núdzi 2

Materiálne

Venujeme praktické potreby, aby sme rodinám v núdzi umožnili napĺňať základné potreby ich detí.

Pomoc rodinám v núdzi 3

Sieťovaním

Spájame rodiny s darcami, ktorí sú ochotní akokoľvek podporiť zlepšenie ich situácie v domácnosti.

Vaša pomoc zmenila životy Martine, Monike, Danke a Sopalovcom

 

Pomoc rodinám v núdzi 8

 

Martina

Pani Martina tvrdo pracuje a stará sa o dve dospievajúce deti. Snaží sa im poskytnúť všetko, čo môže. Napriek svojmu odhodlaniu a pracovnému vyťaženiu jej jednoducho nevychádzali peniaze na zimné oblečenie a topánky. Túto milú rodinku sme preto vzali na nákupy.

Pomoc rodinám v núdzi 9

 

Monika

Cez náš Facebook sa k nám dostal príbeh o Matúšovi. Matúš býva so starými rodičmi a svojou mamkou Monikou. Tento šikovný chlapec nám nakreslil a poslal svoje vysnívané vianočné darčeky. Ak čakáte elektroniku, či najnovší bicykel, mýlite sa. Nakreslil nám zubnú pastu, školské pomôcky a Lego. Veľmi radi sme mu tento malý sen splnili v rámci našej Vianočnej výzvy.

Pomoc rodinám v núdzi 10

 

Danka

Oslovila nás pani Danka, ktorá má 4 šikovné deti. Finančne ich veľmi vyčerpávajú náklady na liečenie, nakoľko niektoré z nich majú rôzne dlhodobé diagnózy. Zároveň ale usilovne chodia do školy a k písaniu projektov potrebujú okrem počítača aj funkčnú tlačiareň. Oslovili nás, či by sme im vedeli pomôcť so zakúpením nových náplní do tlačiarne, ktorú si kúpili cez bazár. Rozhodli sme sa, že im radšej pošleme nové multifunkčné zariadenie, kde budú mať okrem tlačiarne aj skener a kopírku

Pomoc rodinám v núdzi 11

 

Sopalovci

Obzvlásť vo vianočnom čase ľudia myslia viac aj na iných. Tento námet, ako pomôcť, sme dostali od suseda rodiny s piatimi deťmi, ktorý si pre nich želal ,,zážitkový darček“. Neváhali sme a stretli sme sa s rodinou Sopalovou, aby sme ich spoznali a zistili, čo im urobí radosť. Dohodli sme sa na zorganizovaní celého priebehu výletu a výsledok stál zato. Deti i rodičia si výlet v aquaparku Bešeňová do sýtosti užili. Bolo to vôbec po prvýkrát, kedy išli do aquaparku spolu ako rodina.

Štyri cesty ako pomôcť

Pomoc rodinám v núdzi 1

Finančne

Jednorázové alebo pravidelné prispievanie môže zachrániť život.
Pomoc rodinám v núdzi 13

2% z dane

Rozhodnite sa pre pomoc deťom. My Vaše 2% využijeme na 100%.

Pomoc rodinám v núdzi 2

Materiálne

Veci, ktoré vy nepotrebujete, pre niekoho znamenajú všetko.
Pomoc rodinám v núdzi 3

Sponzoring

Aj Vaša firma môže prispieť k trvalým zmenám v živote detí.