200 detí ukázalo svoj talent takmer miliónu Slovákom.

deti maju talent

Po Slovensku chodia tisíce šikovných a talentovaných detí. Niektoré majú to šťastie a aktívne svoje talenty rozvíjajú a niektoré zasa nemajú možnosti ani prostriedky na to, aby ich talent bolo počuť a vidieť. Vieme o tom, pretože do našej organizácie mesačne chodia desiatky žiadostí a prosieb o podporu.

O talente slovenských detí nás presvedčili aj roky práce v teréne. Napríklad aj taká tenisová akadémia, ktorú sa nám tento rok vďaka pomoci ľuďom a partnerovi 4F podarilo spustiť a o ktorej sa dočítate viac v článku 16 detí rozvíjalo svoj pohyb na 3-mesačnom kurze.

Tento rok sme sa však rozhodli urobiť radikálny krok a výrazne podporiť všetky deti, ktorých talent je nepriehľadnuteľný. Každé dieťa vo veku od 5-15 rokov, bez rozdielu dostalo príležitosť ukázať svoj talent svetu, zapojiť sa do súťaže a zabojovať o ceny. Iba vďaka všetkým vám, ktorí dôverujete našej činnosti sa nám podarilo vytvoriť celoslovenskú multižánrovú súťaž Deti majú talent.

deti majú talent

A neostali sme len pri ôsmich deťoch – víťazoch súťaže, ktorým sme rozdali celkovo 1800 € určených na podporu ich talentov. Príležitosť ukázať sa, zahviezdiť, zabaviť sa využilo viac ako 200 detí z každého kúta našej krajiny a talent týchto detí sme doniesli do takmer 1 milión domácnosti na Slovensku.

Víťazi Deti majú talent 2020

Deti sú naša budúcnosť

Generácia, ktorá nám pred očami vyrastá sú deti, ktoré raz budú tvoriť smerovanie našej krajiny.

V období, keď sa väčšina z nás schovávala v bezpečí našich domácnosti sme sa už v našej organizácii nemohli pozerať na to, ako sa deti ocitli v kritickej situácii. Nemohli chodiť do školy a zrušili sa im všetky voľnočasové aktivity, socializácia a rozvoj ich darov a talentov. Šesť mesiacov núdzového stavu, môže znamenať aj katastrofálne následky na psychické aj fyzické zdravie do ďalších rokov života detí.

Keďže sa naša organizácia od svojho vzniku zaoberá prioritne pomocou deťom, na každý problém, ktorý sa ich týka pozeráme citlivo. To je dôvod, prečo vznikla celoslovenská multižánrová súťaž Deti majú talent, ktorej cieľom je:

  • PODPORIŤ DETI

Vytvorili sme priestor, v ktorom sme dali deťom príležitosť verejne ukázať ich talenty a dary, v ktorých vynikajú. Deti tak mali možnosť natrénovať svoje talentové číslo, vystúpiť z komfortnej zóny, eliminovať a zbúrať bariéru strachu z toho ukázať svoj talent svetu. Príležitosť a podporu súťaž ponúka všetkým deťom, bez rozdielu.

  • ZMENIŤ ATMOSFÉRU

Do prostredia domácnosti, ktoré boli preplnené správami ohľadne problému pandémie sme priniesli radosť z novej aktivity, ktorá sa líšila od témy č. 1, ktorú riešila celá spoločnosť. Rovnako tak sme videá detských talentov priniesli aj do zahlteného internetového prostredia, ktoré zhliadlo takmer 1 milión ľudí. 

Zapojili sa aj osobnosti

Sme radi, že sa za projekt postavili aj známe a talentované osobnosti slovenskej tanečnej, hudobnej a hereckej scény. Deti, ktoré v nich vidia svoj vzor sa k nim aj cez tento projekt mohli ešte viac priblížiť, vďaka čomu vznikla u detí ešte silnejšia motivácia na sebe pracovať. 

Čo na to rodičia?

Ocenili sme 6 víťaznych talentových čísel a celkovo 8 deťom sme rozdali poukážky v celkovej hodnote 1800 €, prostredníctvom ktorých majú rodičia príležitosť uľahčiť si situáciu doma a podporiť talent svojich detí.

Teší nás, že aj rodičia pochopili a ocenili, o čo tomuto projektu ide: 

,,Ja viem, že je doba momentálne veľmi škaredá, ale možno aj takéto projektý nám pomôžu prekonať ju ľahšie. ‘‘

mamka Lenky B.

,,Ďakujeme, že dávate deťom priestor ukázať ich talent aj v týchto divných časoch.’‘

mamka Lary K.

Čo na to Slováci ako diváci?

Bolo úžasné sledovať stovky komentárov a povzbudzujúcich slov, ktoré sa objavovali po celú dobu súťaže pod videami detí. Veríme, že presne toto deti v tejto ťažkej dobe potrebujú: povzbudiť, potešiť a podporiť. Vyberáme iba pár z nich:

Matej, you have a wonderful tone to your voice. This song was perfect for you!

p. Jessica W. ku videu Mateja

Toľko svetla si vniesla. Už si víťaz. V tvojom veku Etherka berieme Ťa do kolektívu pri tvorbe projektu. Som dojatá a očarená. Rodina aj pani učiteľka ťa úžasne podporujú.

p. Silvia Z. ku videu Esther

Veronika, držím prsty. Hlások máš nádherný, vieš o čom spievaš. Ľahučko nasadzuješ tóny, zvládla si aj charakter piesní, tvoja prirodzenosť prejavu je presvedčivá.

p. Slávka K. ku videu Veroniky

Tak to sa veru len tak nevidí. Neskutočne talentované ŠIKULKY. Prajem všetko dobré. Nech im to stále takto perfektne TANCUJE

p. Marcela S. k videu Timei a Nelki

S úžasom pozerám na malých chlapcov. Je vidieť, že ich to baví a že si to užívajú a je pekné, ako si uctievajú a zachovávajú tradície.

p. Ľudmila H. k videu Ferka, Filipa a Tomáša

Deti majú talent aj v roku 2021

Našou víziou je vidieť a podporiť v roku 2021 ďalšie stovky talentovaných detí po celom Slovensku a už nie len cez internetové prostredie, ale umožniť deťom aj spoločné stretnutie na jednom pódiu, zažiť potlesk a uznanie divákov naživo a stretnúť sa s osobnosťami, ktoré ich podporia v ďalšej činnosti.

Veríme, že v roku 2021 budeme môcť stretnúť na tomto podujatí aj vás, našich podporovateľov.

Sledujte našu súťaž na instagrame alebo na facebook stránke.


V prípade, že sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť na našich stránkach:

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa