Ako veľmi dokážu nové školské potreby potešiť? List od Luka nás dojal.

Luka Klokoč - kópia

Každý rok v auguste sa v Pierotte vo veľkom rozdáva. Po letných rozdaných hračkách, kreatívnych kufríkoch či športových potrebách nastal koncom leta čas na rozdávanie školských pomôcok. Opäť sa nám podarilo vytvoriť úsmev na tvárach viacerým deťom, ktorých rodičia to s kúpou nových školských potrieb nemajú ľahké. 

Po veľkom obdarovávaní sa nám ozvalo niekoľko rodín, ktoré nám s vďačnosťou a úprimnosťou poďakovali za túto nemalú pomoc. V schránke nám však „pristálo“ jedno neobyčajné poďakovanie, ktoré nás v Pierotte chytilo za srdce. Jeho autorom je 9-ročný chlapček Luka. 

Luka sa celý svoj život trápi s ťažkými diagnózami a nemá to veru jednoduché. Nemôže si užívať šport, zábavu, školu alebo hru tak, ako ostatné deti. Aj napriek tomu ho však nové školské potreby veľmi potešili a my sme veľmi radi, že sme aspoň takýmto kúskom mohli prispieť k jeho učeniu. Budeme tomuto hrdinovi držať palce na jeho statočnej ceste a veriť, že sa mu raz podarí viesť plnohodnotný život.

Lukovo poďakovanie:

„Vážená n.o. PIEROTT, ja som malý chlapček mám 9 rôčkov a volám sa Luka Klokoč. Viem, že už som mal dávno chodiť ako iné detičky a papať cez pusinku, aby som bol silný a mohol používať moje nožičky na chodenie. Ale keď papám veľmi málo a mamka ma kŕmi cez sondičku PEG, tak nemôžem byť silný. Ešte nechápem čo je to dar a už vôbec nie, že je to dar ktorý prispeje na moje zdravíčko, ale vidím ako sa moji rodičia tešia, že môžem cvičiť, rehabilitovať, aby som raz mohol viesť plnohodnotný život. A to aj vďaka Vašej pomoci. Darček, ktorý ste mi poslali ma neskutočne potešil. Môžem sa hrať, učiť a zabávať. Ja nepoznám minulosť, užívam si prítomnosť, ale ďakujem za moju budúcnosť. K môjmu poďakovaniu za tento dar sa pripájajú aj moji rodičia.“

Ako veľmi dokážu nové školské potreby potešiť? List od Luka nás dojal. 1

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa