Delfínoterapia pomohla Markovi. Podarilo sa to, čo sme nečakali.

delfinoterapia-marko-rumuncko-constanta-delfin-terapia

Príbeh Marka naši čitatelia dôverne poznajú. Chlapček, ktorému bola diagnostikovaná hemiparéza mozgu a ktorý nikdy nemal chodiť, dnes nielen chodí, ale aj chodí do školy. Marko je hrdina, ktorý týmto pokrokom šokuje svoje okolie a to všetko aj vďaka jeho rodine a Vám, našim podporovateľom.

A práve vďaka Vám sme mohli opäť vyzbierať peniažky na to, aby absolvoval ďalšie liečenie v podobe delfínoterapie v Rumunsku a dosiahol úžasné zdravotné pokroky.

marko-delfinoterapia-delfin-constanta

Prečo delfínoterapia? 

Okrem toho, že delfín je jedným z najinteligentnejších a najhravejších cicavcov, ktoré sa myslením a správaním podobá nám ľuďom, vyznačuje sa aj zaujímavou schopnosťou vysielať vysokofrekvenčné vlny (ultrazvuk). Tieto vlny ľudské ucho nedokáže zachytiť, no delfín vďaka nim dokáže veľmi podrobne monitorovať svoje okolie.

Podstatnou vecou však je, že ak je človek v blízkosti delfína, tieto ultrazvukové vlny prenikajú ľudským telom a majú naň neuveriteľný vplyv. Vplyv nie len na bunkovej úrovni, ale aj na úrovni duševného zdravia a emócii. Delfínoterapia má silné relaxačné účinky, harmonizuje telo, výrazne pomáha činnosti mozgu a uvoľňuje svaly. 

To boli dôvody, ktoré nás a odborníkov, ktorí poznájú Markov prípad presvedčili o tom, že tento druh terapie je pre Markajasnou voľbou.

Informácie o delfináriu, ktoré navštívil Marko nájdete na konci článku.

Prečítajte si, aký pokrok vďaka delfínoterapii Marko dosiahol, v liste od jeho mamky. 

,,Každý máme sny a túžby, či už väčšie alebo menšie. Jedno si však želáme všetci – aby tí, ktorých ľúbime, boli zdraví a v poriadku. Ak sa spoja sily a vytvorí sa reťazec pomoci, ochoty a porozumenia, zažne sa iskra v hnacom motore a my veríme, že sa znova pohneme ďalej.

Aj tento rok sme urobili krok vpred. Na prelome augusta a septembra Marko absolvoval delfínoterapiu v Konstance v Rumunsku. Dva týždne s úžasným tvorom, akým je delfín. Stretnutie je nezabudnuteľné pre Markaaj pre nás, jeho rodičov.

Marko sa každý deň tešil na polhodinové rande s Čančan v 19 0C vode. V 2. týždni sa Marko delfínovi revanšoval muzikoterapiou – začal mu spievať. Jeho náklonnosť bola taká veľká, že sa ho snažil sem-tam objať. O pár čísel väčší cicavec to zvládal výborne. Medzi Markom a delfínom sa vytvoril hlboký vzťah. O to dojemnejšie bolo lúčenie na konci, doslova až po posledné zamávanie.‘‘

delfinoterapia-delfin-terapia

Ako delfínoterapia pomohla Markovi? 

Po mentálnej stránke

Výrazný posun po mentálnej stránke. Ľahšie sa mu číta, pri zlepšenej sústredenosti krajšie píše. Začína sa výraznejšie prejavovať aj ľudsky, presadzuje si svoje túžby, myšlienky a dokonca argumentuje.

Po fyzickej stránke

Došlo k zlepšeniu v ľavej ruke, ktorú chcel otvárať. Absolvovanie terapií v kombinácii s morskou vodou, nutnosťou udržania sa vo vode a hladkania delfína, prispelo k uvoľneniu postihnutých častí tela. 

Bonus ,,Terapia mora‘‘  

Roky bojujeme s kožným problémom. Presne 6 rokov. Kožné, imunológia, mastičky. Napriek veľkej snahe lekárov sa kožné problémy stále vracali, ale na inom mieste na jeho telíčku. Popri iných Markových rehabilitáciách sme nemali prostriedky na to, aby sme ho vzali k moru. Vďaka delfínoterapii sme dostali aj to, čo sme nečakali. K moru sme sa dostali na 2 až 3 hodiny denne a Markova pokožka je čistá a my veríme, že takou aj ostane.  

terapia-delfinom-marko-delfinoterapia-rumunsko

Na záver ešte jeden odkaz od Markovej mamky

,,Ďakujem Vám všetkým, ktorí prispeli na Markov pobyt. Ďakujeme za obetavú prácu „Pierottakom“, ktorí si vybrali cestu pomáhať ľuďom k naplneniu ich túžob. Ďakujem tým, ktorí veria, že pomoc, láska a povzbudenie stále dokážu aj nemožné.


Ak máte aj vy chuť podať pomocnú ruku Markovi alebo ďalším deťom, ktorým sa naša organizácia venuje, môžete si vybrať spôsob pomoci, ktorý vám vyhovuje na tejto stránke


Delfinárium v Rumunskej Constante

Ak uvažujete o delfinoterapii, odporúčame práve to, ktoré navštívil náš Marko. Jedná sa o jeden z najkrajších aquaparkov na svete, ktorý v sebe zahŕňa delfinárium, kde je možné absolvovať delfínoterapiu.

Centrum sa nachádza v rumunskom meste Constanta, hneď vedľa pláže Mamaia Beach, takže klient môže okrem liečebných účinkov delfínoterapie, využiť aj blahodárne účinky Čierneho mora. 

Pobyt zvyčajne trvá 14 dní z toho 10 dní delfínoterapie, kde okrem liečebnej procedúry s delfínom si Marko mohol užiť aj terapeutickú relaxačnú miestnosť, masáž s tibetskými miskami, alebo pobyt na alfa multisenzorickom ležadle.

Pre koho je delfínoterapia určená? 

Autisti rôznych typov, DMO, Downov syndróm, mentálne postihnutia, telesné postihnutia, nepočujúci, klienti s diagnózou rakoviny, psychické postihnutia a obmedzenia, agresívne a rôzne zneužívané deti, syndróm vyhoretia, ADHD, silné agresie, hyperaktivita, depresie, metabolické poruchy aj deti s PEG, poruchy učenia, slinotok, spasmy v končatinách, poruchy pozornosti, zápaly trojklanného nervu, Alzheimerová choroba a ďalšie.

Pre viac informácií kontaktujte terapeutku Mgr. Zuzanu Mathéovú, ktorá previedla Marka celou terapiou.

+421 907 381 006

Web: http://delfinoterapia.sk

Facebook: https://www.facebook.com/delfinoterapia.sk

marko-delfinoterapia

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa