Deti a dospelí potrebujú športovať. My im ideme oproti pretekmi, ktoré z nich spravia hrdinov.

Pamätáte si časy, keď sme ako decká behávali po sídliskách a dedinách?  Lozili sme po preliezkach, brodili sa po jarkoch, zablatených poliach a lúkach, hrávali naháňačky medzi blokmi, skrývali sa, strieľali po sebe jarabinu alebo robili ďalšie huncútstva? Áno, často to bolelo, poudierali sme sa a naši rodičia v mnohých prípadoch ani nevedeli, čo sme to tam vonku navystrájali.

Ale akosi to nevadilo a vždy nám bolo odpustené. Mnohé tieto pády nás vyformovali a stali sa zážitkami, na ktoré spomíname aj dnes. Nemáte aj vy ten pocit, že dnes je vonku akosi tichšie? Jasot detí sa postupne vytráca a aj počet ospravedlneniek na telesnej výchove, podľa slov učiteľov, stúpa. Úmerne tomu stúpa čas, ktorý deti trávia pri digitálnych zariadeniach.

Deti a dospelí potrebujú športovať. My im ideme oproti pretekmi, ktoré z nich spravia hrdinov. 1

Deti patria na vzduch

V roku 2015 prieskumy ukázali, že deti – stredoškoláci, trávia pri počítači, až 4,5 hodiny denne. Ako by to vyzeralo dnes? Čísla hovoria, že až 72% ľudí, hovoríme aj o malých deťoch, sa denne pripája na internet.

My v Pierotte si myslíme, že je vhodné nájsť kompromis. Život a technológie sa rýchlo menia, vyvíjajú.  Deti by sa mali vedieť orientovať v digitálnom priestore a naučiť sa ho využívať vo svoj prospech. Na druhej strane, deti by mali ostať deťmi.

Mali by tráviť čas s iným deťmi, budovať priateľstvá, spoznávať krásy i nástrahy vzťahov, športovať, zažívať nové veci. A pokojne nech sa trochu obúchajú a zažijú aj pády. Iba tak sa naučia znovu vstať a ísť ďalej.

Deti a dospelí potrebujú športovať. My im ideme oproti pretekmi, ktoré z nich spravia hrdinov. 2

Preteky pre deti

Vytiahnuť deti do prírody, na čerstvý vzduch, je čoraz ťažšie. Rodičia musia deti presviedčať, často ich motivovať niečím zaujímavým. Už niekoľko rokov organizujeme podujatie s názvom PIEROTT DAY. Je to deň pre deti aj celé rodiny, kde sa môžu stretnúť, zabaviť sa, zasúťažiť si, užiť si kultúrny program. 

Už aj tak bohatý program sme sa rozhodli obohatiť o novú výzvu. Každé dieťa dostalo možnosť stať sa hrdinom v pretekoch HERO RACE. Pre deti sme pripravili prekážkovú trať plnú zábavy. Niektoré prekážky pomohli deťom prekonať rodičia, alebo organizátori. Čas nebol dôležitý, malým hrdinom sa stal každý, kto prišiel do cieľa. 

Najlepším vzorom pre deti sú stále ich rodičia. Preto sme nezabudli ani na nich, a aj dospelí mali pripravenú svoju prekážkovú trať, samozrejme omnoho náročnejšiu. Celá rodina tak mohla spoločne prežiť krásne chvíle, na ktoré budú spomínať ešte dlho.

Deti a dospelí potrebujú športovať. My im ideme oproti pretekmi, ktoré z nich spravia hrdinov. 3

Vychutnajte si zopár záberov a zachytenú atmosféru z toho, ako vyzerali naše preteky HERO RACE v roku 2020. Na štart sa postavilo takmer 100 detí a 200 dospelákov, povzbudzovali ich stovky divákov. 

Takto videl preteky jeden z rodičov, Jozef Tirpák: 

„Súťažil môj syn Tomáš (8). Je to nádejný hokejista, videl video z podobných pretekov a chcel si niečo podobné vyskúšať. Na východe nie je veľa príležitostí vyskúšať si takýto pretek. Miesto konania preteku sme našli ľahko napriek tomu, že nie sme z Prešova. Registrácia prebehla bez problémov, bolo tam aj miesto na prezliekanie. Čakanie na samotný štart bolo trošku dlhšie, nakoľko súťažiaci išli na trať po jednom. Prekážky boli super, rôzne druhy pohybu, rôzne záťaže. Trošku nám chýbalo blato a voda, kde by sa mohli deti brodiť a zašpiniť. Inak všetko super. Ak to situácia dovolí, určite sa plánujeme preteku zúčastniť aj v budúcom roku. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie preteky HERO RACE.“

Ste pripravení nájsť v sebe hrdinu? 

Preteky HERO RACE plánujeme v roku 2021 pripraviť v krásnom prostredí Veľkého Šariša (12.6.) a v areáli prírodného kúpaliska Delňa v Prešove (4.-5.9.)

Po mesiacoch strávených doma to bude skvelá príležitosť,  pre malých aj veľkých, vyvetrať sa, zabaviť sa, a možno aj prekonať samého seba. Ide predovšetkým o zábavu a príjemne strávený čas. 

Bude to stáť za to

Na konci trate je predovšetkým dobrý pocit odmenený originálnou medailou. Najlepšie výkony získajú aj zaujímavé ceny. Chýbať nebude chutné občerstvenie, pobyt na čerstvom vzduchu a množstvo príležitostí nájsť si nových kamarátov. 

Tak čo hrdinovia, vidíme sa na trati? 

Tešíme sa na každého z Vás. 

Všetky informácie nájdete na našich stránkach: www.herorace.sk

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa