Marko nikdy nemal chodiť. Dnes je všetko inak a on nielen chodí.

SAMSUNG CSC

My v PIEROTT-e sme presvedčení, že dobrých ľudí je veľa. Len ich treba hľadať a spájať. Sme radi, že sme Vás našli, že ste zareagovali na našu výzvu a že sme Vás spojili s niekým, kto potreboval pomoc. Ten niekto bol v tomto prípade aj malý chlapček, ktorého sudičky tak trochu obišli – Marko Šambronský. Napriek tomu, že mu lekári kvôli nefungujúcej časti mozgu predpovedali stráviť celý život bez pohybu v postieľke, malý bojovník dnes chodí. Vďaka nezlomnosti svojich rodičov a neustálej pomoci dobrých ľudí. A keby len to. Začal chodiť do školy! A to aj vďaka Vám. Jeho stav sa zlepšil vďaka absolvovaniu dôležitého rehabilitačného pobytu.

Marko nikdy nemal chodiť. Dnes je všetko inak a on nielen chodí. 1

Markov rok 2018

Veľa námahy, premáhania, trpezlivosti, kopec cvičenia a aj peňazí. Je nevyhnutné, aby Marko cvičil aj pod vedením

profesionálov. Vďaka vám mohol absolvovať dvojtýždňový intenzívny rehabilitačný pobyt v špičkovom zariadení Renona Rehabilitation v Rakúskom Semmeringu. Marko sa dokázal zlepšiť v držaní chrbta, aj chôdzi bez poskakovania. Naučil sa aj mnoho ďalších nových cvikov. Jeho svaly je potrebné naučiť správnym pohybom bez zlozvykov, aby sa nekrivil a neskracoval si šľachy. Horské prostredie mu pomohlo rýchlejšie sa zregenerovať. Pre dieťa, ako Marko, je zautomatizovanie každého, pre nás prirodzeného pohybu, bojom. Krok po kroku…

Marko nikdy nemal chodiť. Dnes je všetko inak a on nielen chodí. 2
Marko nikdy nemal chodiť. Dnes je všetko inak a on nielen chodí. 3

Markova mamka: „Všetky naše dovolenky sú rehabilitácie“ Konkrétna pomoc má konkrétny výsledok, ktorý stojí za to. Marko dnes dokáže to, čo mnohí považovali za nemožné. Napríklad chodiť. Alebo sa sám obliecť. Normálna rodina však takéto zázraky, bez pomoci dobrých ľudí, nezvládne. Plány na rok 2019 Výsledky nás presvedčili, že bojovať spolu s Markom má zmysel. Boli sme sa za ním pozrieť na rehabilitačných pobytoch na Slovensku, aj v Semmeringu. Podľa vyjadrení odborníkov by potreboval absolvovať pobyt v Renone aspoň raz do roka. Podľa neurológa by bol pre Marka vhodný rehabilitačný pobyt pri mori, nielen z fyzickej, ale aj mentálnej stránky. Ideálna by bola delfínoterapia. Plávanie a cviky vo vode, za pomoci kamaráta delfína, môžu Markovi významne pomôcť viac zapájať a používať ľavú časť tela. Aj to však závisí od financií. Veríme však, že aj s Vašou pomocou Marka opäť posunieme ďalej v jeho životnom boji.

Marko nikdy nemal chodiť. Dnes je všetko inak a on nielen chodí. 4

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa