Matúš, ktorý nás svojimi túžbami prekvapil a jeho váhajúca mamina.

matus

Dieťa, ktoré netúži po iPhone, X-boxe či najnovšom cestnom bicykli. Viete si to predstaviť? Nám stislo srdce, keď sme spoznali Matúša a jeho priania. Oproti žiadaným darčekom túžil po „obyčajnej“ zub- nej paste, školských pomôckach a stavebnici…

Matúš, ktorý nás svojimi túžbami prekvapil a jeho váhajúca mamina. 1
Matúš, ktorý nás svojimi túžbami prekvapil a jeho váhajúca mamina. 2

Na našu Facebookovú stránku Pierott – nezisková organizácia sa k nám dostalpríbeh o Matúšovi. Veľmi milý a skrom-ný chlapec nakreslil svoje vysnívané darčeky: školské pomôcky, zubná pasta a LEGO. Matúš býva so starými rodičmi a svojou mamkou, ktorá tvrdo pracuje a živí rodinu z jedného platu, preto nema-jú peňazí nazvyš, aj keď by svojmu synovi rada isto dopriala to, po čom túži.

Matúš, ktorý nás svojimi túžbami prekvapil a jeho váhajúca mamina. 3
Matúš, ktorý nás svojimi túžbami prekvapil a jeho váhajúca mamina. 4

Tento príbeh nás primäl k činu – nakúpi-li sme všetky veci, ktoré by Matúško rád dostal, pekne ich zabalili a odniesli sme ich jeho mamke. Pravdou však je, že Ma-túšova mamina veľmi dlho váhala, kým na našu výzvu reagovala. V dnešnej dobe, keď sa všade dočítate o rôznych podvo-doch, jej to ani nemáme za zlé. Sme ale radi, že sa nakoniec rozhodla tak, že sme jej synovi mohli darovať vytúžené darčeky a potešiť ho. Matúšov umelecký talent ne-priniesol radosť len jemu a jeho rodine, ale aj nám, keďže sme opäť pomohli niekomu, kto to naozaj potreboval.

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa