Množstvo detí a rodín sme mohli na Vianoce opäť obdarovať.

Snímka obrazovky 2024-01-22 o 16.38.42

Keďže nie každý má to šťastie prežívať Vianoce v zdraví, pokoji a hojnosti, každoročne vyhlasujeme vianočnú výzvu, v ktorej potešíme deti a rodiny, ktoré to veľmi potrebujú. Vianočná výzva PIEROTT prebehla dohromady už sedem krát a nám sa tak podarilo potešiť už desiatky detí, ktoré bojujú s rôznymi diagnózami alebo pochádzajú zo sociálne slabšieho prostredia. 

Jedným z obdarovaných detí je 11-ročná Mária, úžasné a statočné dievčatko, ktorú vo veku iba troch rokov prekvapilo vážne ochorenie, následkom ktorého Mária ochrnula na ľavú polovicu tela. Počas svojho života si už prešla obrovským množstvom vyšetrení, rehabilitácií a pobytov v nemocniciach, ale aj napriek tomu je odvážna a neprestáva bojovať s ťažkými životnými skúškami, ktoré jej prichádzajú do cesty. Jej veľkou vášňou je skladanie lega, ktoré však dokáže kvôli svojej diagnóze skladať len jednou rukou. My sme sa rozhodli jej vianočné prianie splniť a zakúpiť jej lego, kde si môže poskladať kaviareň pre zvieratká. 

Ďalšími deťmi, ktorým sme pomohli splniť vianočný sen, sú súrodenci Samko a Sabínka, ktorí žijú iba s ich obetavou maminou. Súrne potrebovali počítač, pretože žiaden nemali a neboli preto počítačovo zdatní. My sme sa rozhodli im zakúpiť úplne nový notebook, ktorý bude slúžiť celej rodine na učenie a štúdium. 

Pomohli sme aj 9-ročnej Kristínke, ktorá bojuje s diagnózou detský autizmus a porucha reči, aby sme ju na Vianoce potešili a podporili v jej napredovaní. Dostala od nás interaktívnu knihu s elektronickou ceruzkou, ktorá rozvíja vyjadrovacie schopnosti detí a správnu výslovnosť. 

Ďalšie deti sme potešili darčekmi, ako sú spoločenské hry, omaľovánky, farbičky, autíčko na ovládanie či sladkosti. 

Príbeh, ktorý nás chytil za srdce a nenechal chladnými je aj príbeh 11-ročného Samka, ktorý trpí duševnými chorobami a ktorého mamina vychováva sama. Samuel je veľmi šikovný chlapec, v škole veľmi snaživý, avšak jeho duševné ťažkosti mu nedovoľujú užívať si život tak, ako si ho užívajú jeho rovesníci. Je len zopár vecí, ktoré deťom s jeho diagnózou pomáhajú prekonať ťažké dni. V Samkovom prípade je to čaro a atmosféra Vianoc a film Sám doma, v ktorom Samko nachádza útechu a potešenie. Preto sme mu zakúpili DVD jeho obľúbeného filmu a hrdličky, ktoré sa vo filme objavujú ako symbol nádeje a priateľstva, ktoré Samko nachádza vo svojej milujúcej mamine.

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa