Nadaným a nebojácnym patrí svet. Našli a podporili sme desiatky talentovaných detí.

Untitled design

Na Slovensku sú tisíce šikovných a talentovaných detí. Niektoré majú šťastie a aktívne svoje talenty rozvíjajú, niektoré zas nemajú možnosti či prostriedky na to, aby ich talent bolo počuť a vidieť. Práve preto sme sa opäť rozhodli dať šancu všetkým deťom, aby ukázali celému Slovensku ich nadanie.

Zorganizovali sme druhý ročník dnes už môžeme povedať najväčšej online multižánrovej talentovej súťaži pre deti na Slovensku, ktorá mala dosah takmer milióna divákov po celom Slovensku.

Súťaž, ktorá ovplyvnila počas pandémie myslenie detí a atmosféru v rodinách

Nemohli sme sa pozerať na to, ako pandémia ovplyvňuje aj tých najmenších. Znova nemohli chodiť do školy a zrušili sa im všetky voľnočasové aktivity. Takýto stav môže mať následky na ich psychické a fyzické zdravie. Rozhodli sme sa to touto talentovou súťažou narušiť.

A z veľkej časti sa to podarilo. Deti boli aktívne, pár týždňov žili súťažou a predviedli obrovské nadanie, či už hovoríme o kategórii hudba a spev, tanec alebo voľná disciplína. Súťažiaci sú stále kreatívnejší a šikovnejší. Robili všetko pre to, aby oslovili hviezdnu porotu a státisíce ľudí na internete.

Našli sme ďalšie desiatky mladých talentov

Aj keď pandemická situácia mnohých zasiahla negatívne, je potrebné obklopovať sa pozitívnymi myšlienkami a skúsenosťami. Tak ako minulý, aj tento rok mladé hviezdy vyberali okrem státisícov ľudí aj známe tváre slovenského šoubiznisu – víťazka Superstar Barbora Piešová, tanečníčka Nika Lehocká a herec Oliver Oswald, známy zo seriálu Oteckovia.

„V dnešnej dobe je veľmi dôležité, aby o talentoch ľudia vedeli. Žijeme v 21. storočí kedy je konkurencia naozaj veľká a málokto sa vie presadiť. A práve vďaka tejto súťaži sa o talentovaných deťoch môžu ľudia dozvedieť prirodzenou cestou. A ja im budem všetkým držať palce,” hovorí Oliver Oswald.

Nadaným a nebojácnym patrí svet. Našli a podporili sme desiatky talentovaných detí. 1

Rozvoj mladých talentov podporuje spoločnosť

Porotcovia odporúčajú talentové súťaže deťom všetkými desiatimi, pretože talentové súťaže deti motivujú pracovať na sebe.

„Myslím si, že deti, ktoré chcú v živote skúsiť niečo väčšie, by mali na sebe pracovať práve týmto spôsobom, ktorý ponúka aj súťaž Deti majú talent. Takéto súťaže deťom pomáhajú pri príprave do umeleckého života. Častokrát aj tí, ktorí nezvíťazia, získajú hlavne motiváciu na sebe pracovať ešte viac. Takže dôležité nie je vyhrávať, ale hlavne sa zúčastniť,” povedala Barbora Piešová.

Do súťaže Deti majú talent sa zapojilo už 380 talentovaných detí z viac ako 100 miest a obcí Slovenska. Ich videá videlo takmer 1,5 milióna používateľov. Deti predviedli obrovské nadanie a latka talentu detí na Slovensku je položená vysoko. 

„Človek nikdy nevie, čo mu život prinesie – čo mu prinesie možno aj táto súťaž. Dlhší čas sa súťaže nekonali, určite je Deti majú talent vhodnou príležitosťou na zapojenie sa. Každý môže byť ešte viac kreatívny tým, že je to online – nápady na video, priestor, kostým, hudbu a podobne. A možno tam nebude až taký veľký stres ako pri vystúpení naživo pred porotou,“ hovorí tanečníčka Nika Lehocká.

Víťazi Deti majú talent 2021

Čo na súťaž hovoria rodičia víťazov súťaže?

Zmyslom práce neziskovej organizácie PIEROTT je aktívna podpora rozvoja talentu detí na Slovensku. Aj preto sme víťazom venovali nádhernú pamätnú plaketu, ktorá im má pripomínať chvíle v súťaži. Pridali sme k tomu aj finančnú odmenu, ktorá má slúžiť na rozvoj ich nadania.

,,Ešte raz by sme sa vám chceli zo srdca poďakovať za to, že organizujete pre deti takúto súťaž. Je to naozaj výborná príležitosť, ako detičky môžu odprezentovať svoj talent, svoje nadanie a ukázať sa tak celému Slovensku. A práve preto sme veľmi radi, že sme sa mohli zapojiť do projektu Deti majú talent. Je to úžasná podpora rozvoja detského talentu. Deti majú ešte väčšiu motiváciu na sebe pracovať a ukázať zo seba to najlepšie. Náš Mirko, keď som mu povedala o tejto súťaži, tak neváhal ani chvíľu. Hneď mi povedal, „mami poďme do toho“. A tak aj bolo, ešte v ten deň sme mali video hotové a už sme len čakali, kedy Mirko, to svoje uvidí aj na Facebooku- Deti majú talent! Akonáhle ho tam uvidel, tak už len to ho potešilo, že je už ozaj reálne zapojený do veľkej súťaže a každý deň čakal, či mu niekto dá svoj hlas. Nakoniec bol veľmi milo prekvapený a samozrejme šťastný, že vo svojej kategórii TANEC, sa mu podarilo získať najviac hlasov. Videla som, ako mu zažiarili oči, keď porotkyňa súťaže Nika Lehocká vyhlásila aj jeho meno, musím povedať, že práve toto bolo pre neho najviac. A tak nás čakalo nahrávanie ďakovného videa. Bol to Mirkov veľký deň, lebo si ho zobral do parády profesionálny kameraman, a tak sa Mirko naozaj cítil ako víťaz vo veľkej súťaži. Užíval si celú pozornosť, ktorá bola samozrejme len a len na ňom. Ďakujeme ešte raz.“

p. Eštoková – mamka Mirka

,,Na Slovensku máme kvalitné tanečné školy, kde pôsobia talentovaní tréneri. Tanečné školy majú rozbehnuté spolupráce s rôznymi tanečníkmi a trénermi, ktorí formou workshopov pomáhajú deťom napredovať. Toto však zastavila korona. Online výučba tanca nebola pre deti taká atraktívna ako spoločné tréningy a my sme museli začať hľadať motiváciu tancovať aj v týchto časoch. Významne nám pomohli online súťaže. Drobné úspechy pomohli dcére navrátiť chuť zlepšovať sa. Mať doma šikovné dieťa je náročné aj na financie. Tréningy, workshopy, sústredenia, súťaže a kostýmy stoja nemalé finančné prostriedky a na všetko sú rodičia sami. Vďaka výhre v súťaži Deti majú talent, sme sa rozhodli dať dcérke ušiť jej prvý vlastný nový kostým. Už sa na ňom pracuje. Ďakujeme za túto príležitosť, držíme palce, aby aj tie ďalšie ročníky boli také silné a úspešné.“

p. Gregušová – mamka Lilianky

,,Myslíme si, že rozvíjanie talentu u detí je veľmi dôležité, keďže dieťa si nájde vždy bližší vzťah k hudobnému nástroju. Práve projekt Deti majú talent môže deti povzbudiť a motivovať k svojmu rozvoju, pretože správna motivácia dokáže zmeniť postoj a pohľad skoro každého z nás. Veľmi dôležitý je aj postoj rodičov a správna atmosféra pre súťažiaceho, u nás bola atmosféra veľmi príjemná a pre súťažiaceho pozitívne naladená. Pre nášho syna bola takáto skúsenosť od samého začiatku veľmi prospešná, výnimočná a užitočná pretože nás posunula ďalej. Informácia o víťazstve nás samozrejme veľmi potešila, ale určite to nie je to najdôležitejšie. To, čo je dôležité, sú práve skúsenosti nadobudnuté s projektom Deti majú talent. Prístup organizátorov bol od začiatku veľmi príjemný a milý, čo určite tiež prinesie pozitívny postoj a myslenie nielen detí, ale aj rodičov. Ďakujeme sa skvelú príležitosť.“

p. Botoš – otec Jožka

,,Je naozaj málo súťaží, kde by sa mohli deti prezentovať svojim talentom. V minulosti, keď som bola ja dieťa bolo to iné. Deti sa mali možnosť predviesť svojim aspoň speváckym talentom v detskej súťaži HVIEZDIČKA a bolo viac detských súťaží pre deti než je teraz. Som Vám nesmierne vďačná za Váš projekt Deti majú talent, kde sa naozaj mohli prezentovať len DETI a ukázať tak svoje talenty v rôznych kategóriách. Spokojnosť z našej strany naozaj obrovská. Keď som sa o tejto súťaži dozvedela, neváhala som ani sekundu a už aj som Vanessku prihlásila. Jej túžba stať sa, ako ona sama hovorí „detskou speváčkou“ je neskutočná. Počúvam to každý deň. Nikdy som nestrávila toľko času na telefóne ako za tento mesiac počas  hlasovania. To oslovovanie ľudí o hlas a prosby o zdieľanie, adrenalín riadny, to Vám poviem. Žili sme tým celá rodina,  priatelia, známy, kolegovia, okoloidúci. Tá túžba dieťaťa  – Vanessky zvíťaziť, neopísateľný pocit. A práve vtedy som si povedala, že spravím pre ňu nemožné. V speve ju podporujeme od malička. Naozaj, len čo očká ráno otvorila, do piatich minút od zobudenia už aj spievala a tak je tomu až doteraz. Keď odbíjalo posledných 5 minút do ukončenia hlasovania, Vanesska 23:55 vystrelila do polohy sedmo v posteli s výkrikom “ vyhrala som ? “ Prežívali sme to neskutočne. Detské šampánske nesmelo samozrejme chýbať. Potecha z víťazstva bola obrovská a to šťastie a radosť vo Vanesskiných očkách bolo pre mňa pohľadenie na srdci. Najviac na čo sa Vanesska tešila, bola plaketa. Každý deň sa vypytovala či už volal kuriér a keď už konečne prišiel, sama si bežala vyzdvihnúť balík. Ešte raz, veľká vďaka Vám za takýto projekt, kde môžu deti predstaviť svoju šikovnosť a talenty. Vďaka Vám za ich podporu. Tlieskam a ďakujem Vám za všetko.“ 

p. Mikulová – mamka Vanessky

,,Som veľmi rada, že existuje na Slovensku projek, akým je súťaž Deti majú talent, ktorý podporuje mladé talenty. Je úžasné, že sa deti môžu ukàzať v niečom, čomu sa venujú, v čom sú výnimočné a takáto pozitívna motivácia ich ešte viac nabudí robiť to, čo ich baví. Pozitívne je aj to, že sa zviditelnia aj deti z malých miest, či obcí, kde je takýchto príležitostí pomenej.Som veľmi vďačná Sárinej hlasovej pedagogičke, ktorá mi navrhla dcéru do tejto súťaže prihlásiť. Priznám sa, prihlásila som ju bez jej vedomia, pretože je momentálne v problematickom veku a určite by mi tento nápad zavrhla. Ale keď sa dozvedela, že ju porota vybrala a ocenila a keď jej prišla nádherná víťazná plaketa a krásne ceny, veľmi sa z toho tešila.Prajem projektu Deti majú talent i v ďalších rokoch veľa skvelých talentov.“

p. Suchovská – mamka Sári

,,Som nesmierne vďačná za projekt Deti majú talent. Som vďačná, že sa mohla aj moja dcéra prihlásiť a zúčastniť sa tohto projektu. Mohla ukázať svoj talent, ako aj ostatné deti. Dcérka bola nadšená a šťastná a vidieť jej radosť… to sa nedá slovami opísať. Ďakujeme ešte raz, že podporujete mladé talenty.“

p. Bérešová – mamka Sophii

,,Ako mama a tréner súčasne, veľmi oceňujem organizáciu tejto súťaže. Výrazne v tejto dobe, ktorá je na prezentáciu detičiek v tejto dobe veľmi náročná , keď si v reálnych súťažiach, či pretekoch nemajú veľa možnosti si čaro súťaženia vychutnať. A to je veľmi dôležité, ak detičky na sebe pracujú, snažia sa posúvať a rásť  …zažiť pocit víťazstvá, ale aj prehry, pretože obe sú veľmi dôležité v ich raste.O to väčšia bola radosť, keď sme spoločne sledovali video mentora našej kategórie – „voľná disciplína“. „Psíčkarina“, kynológia alebo práca so psíkmi, nie je práve rozšírená kategória medzi detičkami a málokto vie koľko nielen lásky, ale aj naozaj tvrdej práce to obnáša . Mali sme slzy šťastia a radosti obe a to sa pre mamu v tejto dobe rovná snáď výhre vlastných majstrovstiev sveta 🙂 , keď dieťa, ktoré na sebe neustále pracuje získa tak krásnu podporu v súťaží a nádherné ocenenie.A následne točenie promo videa ? To bola presne tá krásna a dôležitá súčasť …dcérka makala ..psík pubertiak, či zima = nezima, chcela ukázať, že pracuje ďalej.Som šťastná, že existuje táto súťaž, hlavne ako mama preto, že mojej dcérke v čase keď nie je veľa reálnych možnosti bol dopriaty tento pocit súťaženia a motivácie ešte viac na sebe pracovať a z druhej strany ako tréner , možno práve videjko Juliannkinej práce a vízia, že detičky aj v tomto športe majú podporu, podporí viac detičiek brať svoje psíky ako svojich skvelých parťákov v športe.A krásna bodka na záver…Finálne fotenie, Juliannka si užívala každý moment v ateliéry, cítila sa výnimočná a šťastná a to je na tom to úžasné, že tento šport jej dáva presne tento pocit. Tak veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorý sa na tejto krásnej akcii podieľali , od nápadu, po prevedenie, prácu mentorov, sponzorov, robíte krásnu prácu pre to najcennejšie čo máme, naše deti. “

p. Zábavská – mamka Juliannky

V prípade, že sa vám naša práca páči, môžete nás podporiť na našich stránkach

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa