Pomoc v čase koronakrízy. Podarilo sa nám priniesť nádej do viac ako 200 domácností.

Pomoc v čase koronakrízy

Azda neexistuje domácnosť, ktorá by nebola zasiahnutá tým, čo sa za posledné mesiace udialo u nás na Slovensku, ale aj na celom svete. Rovnako, ako narastal problém v spoločnosti v rámci koronakrízy, narastali aj žiadosti o pomoc zo strany ľudí smerom k našej organizácii. 

Keďže naša pomoc ľuďom, ktorí pomoc potrebujú, je zasa odkázaná na pomoc našich podporovateľov smerom k našej organizácii, nenechalo nás to dlho sedieť a rozhodli sme sa spustiť výzvu Bude to dobre

Úlohou výzvy bolo a stále je pomôcť zasiahnutým ľuďom v čase koronakrízy pomocou základných potrieb do domácnosti v podobe hygienických a potravinových balíčkov. Zamerali sme sa najmä na starších, ktorí ako najohrozenejšia skupina ostali mesiace úplne uzavretí vo svojich príbytkoch. Druhou skupinou, ktorej sme chceli počas korony pomôcť, boli rodiny s deťmi žijúce v nedostatku.

Pomoc v čase koronakrízy

Proti vírusu sme bojovali protivírusom 

Láska a spolupatričnosť účinkujú na každý typ problému, či choroby. Ak sa začnú šíriť, prenášajú sa z človeka na človeka a správajú sa ako vírus, no ten dobrý. 

Do výzvy sa zapojilo mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli podporiť slabších. Vďaka nim sme rozdali desiatky balíčkov, vypočuli si príbehy starých aj mladých, a sila každého z týchto trápení nás hnala od dverí k dverám tam, kde to potrebovali. 

Pomoc v čase koronakrízy

Okrem balíčkov sme sa snažili priniesť svetlo nádeje a narušiť samotu, ktorú bolo možné cítiť a uchopiť po každom otvorení bytu. No našťastie, po pár prehodených slovách bola atmosféra strachu okamžite preč a radosť, žiarivé oči a úsmev nedokázalo zakryť ani rúško.

Dcéra obdarovanej p. Antónii nám napísala: 

‘‘Tisíckrát sa pýtala, či to je všetko pre ňu. Vraj, veď ma tí ľudia ani nepoznajú a toľko mi toho darujú. Úprimne Vám ďakuje, mala až slzy v očiach, že si niekto vôbec spomenul na ňu, keď ju nikto nepozná.,,

Pomoc v čase koronakrízy

Koronakríza úplne neskončila, pomoc pokračuje

Problém, ktorý nastal s pandémiou covid-19 trápi tisíce rodín. Hoc sa zdá, že veci sa dali do poriadku, evidujeme naliehavé volania o pomoc každý deň. Verte, že život v rodinách, ktoré sa boria s každým minutým centom dokáže zachrániť aj obyčajný potravinový balíček. 

Preto vo výzve pomoci počas korony pokračujeme až do odvolania. 

Kampaň na pomoc v čase koronakrízy

Ak cítite volanie a chceli by ste pomôcť akýmkoľvek spôsobom, stále tak viete urobiť cez oficiálnu stránku výzvy www.budetodobre.sk

Ak viete pomôcť inak, neváhajte nás kontaktovať

Všetci obdarovaní posielajú veľké a srdečné ĎAKUJEM každému, kto sa zapojil alebo zapojí.

Pomoc v čase koronakrízy. Podarilo sa nám priniesť nádej do viac ako 200 domácností. 1

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa