Pre niekoho maličkosť, pre iných jeden veľký zázrak.

Untitled design

Pamätáte si na májovú výzvu, ktorá bola smerovaná na pomoc Laurinke? Do tejto výzvy sa zapojilo veľké množstvo dobrých ľudí, vďaka čomu sme Laurinke mohli pomôcť s rehabilitačným pobytom, ktorý už táto statočná bojovníčka má za sebou. A aký je výsledok tohto liečebného pobytu?

Je september a my vám prinášame list od Laurinkiných rodičov, ktorí nás pred pár dňami kontaktovali.

No ešte pred tým chceme všetkým darcom v mene organizácie PIEROTT poďakovať. Ste úžasní.

List od rodičov Laurinky

Naša dcéra, Laurinka, úspešne absolvovala v období od 26.07. do 13.08.2021 3-týždňový rehabilitačný program „therasuit program“ v rehabilitačnom centre „Svetielko“. Vždy sa veľmi tešíme, keď máme takúto možnosť intenzívnej rehabilitácie, keďže pri jej neliečiteľnej diagnóze je rehabilitácia na prvom mieste a je veľmi dôležitá. 

Tri týždne zbehli ako voda, Laurinka to zvládala nad naše očakávanie veľmi dobre, poslušne cvičila s veľkou chuťou a ochotou. Veľmi nás teší jej odhodlanie a odvaha. Procedúry začínali každý deň kyslíkovou terapiou, následne masážou a potom intenzívnym cvičením zameraným hlavne na nohy. Niekoľko krát do týždňa absolvovala po cvičení ešte viaczmyslovú terapiu.

Tieto tri týždne Laurinku veľmi posunuli vpred. Má ešte väčšiu chuť, odvahu a silu postaviť sa na nohy a kráčať sama bez pomoci. Aj keď jej diagnóza spôsobila aj mentálne zaostávanie a poruchu reči, no aj tak je úžasne vytrvalá, teší sa z každého kroku, aj keď spadne, chce vstať a pokračovať. Sme na ňu nesmierne hrdí. Každý deň chodí po dome, z izby do izby, chytá predmety, hračky, na ktoré predtým nedotiahla. Vidíme, že vďaka posunu v motorike sa je viac rozviazal jazyk a myslíme si, že aj viac rozumie čo hovoríme a čo sa okolo nej deje. 

Keďže sme tento program absolvovali po dlhšej dobe, vidíme veľké pokroky. Preto chceme z celého srdca poďakovať všetkým, ktorý si otvorili srdce a svoje peňaženky a Laurinke tento pobyt umožnili. Bez vašej pomoci by sa nám to nepodarilo. Sme veľmi vďační za každú pomoc. Nech nie je zabudnuté ale je odmenené každé vaše dávanie.

No a čo sa týka budúcnosti? Po tejto rehabilitácii máme veľkú túžbu môcť niečo také absolvovať s Laurinkou čo najčastejšie, aspoň raz za rok. Tiež už dlhšie rozmýšľame nad delfínoterapiou, do ktorej tiež vkladáme nádej, že ju môže posunúť vpred.

Je úžasné, čo v PIEROTT robíte pre takéto hendikepované deti. Nech vás Boh žehná a dá vám úspech vo všetkom, čo budete podnikať.


Pomôžeme Laurinke ísť na delfínoterapiu?

Ak chcete Laurinku podporiť, môžete tak urobiť zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu n.o. PIEROTT:

SK52 1100 0000 0029 2491 3415

variabilný symbol prosím uveďte: 2222


Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa