Statočná Laurinka sa vrátila z rehabilitačného pobytu.

FB_IMG_1659769122435

Laurinke sa opäť podarilo siahnuť na dno svojich síl. Aj v roku 2022 úspešne absolvovala rehabilitačný pobyt TheraSuit, ktorý je vzhľadom na jej diagnózu (centrálna tonusová a koordinačná porucha stredne ťažkého stupňa) potrebné absolvovať aspoň raz za rok. Laura pobyt absolvovala v regeneračno-terapeuticko-vzdelávacom centre pre deti Svetielko, ktoré sa venuje deťom s ťažkým hendikepom a pomáha rodinám zvládnuť neľahké životné situácie. 

Intenzívny program pomohol

Laurinka v centre Svetielko absolvovala 5x v týždni 2,5 hodinový intenzívny rehabilitačný pobyt po dobu 3 týždňov. Jej terapia zahŕňala teplé zábaly, neurostimulačnú masáž, TheraSuit program, Giger MD, manuálne techniky na uvoľnenie skrátených svalov, rôzne posilňovacie, kondičné a balančné cvičenia a závesný systém na stimuláciu vestibulárneho aparátu a posilnenie chrbtového svalstva. Terapia sa zameriavala predovšetkým na zlepšenie a skvalitnenie chôdze, čo robí Laurinke ťažkosti. Lekári, ale aj rodičia Laurinky zaznamenali podstatné zlepšenie jej stavu, z čoho sa nesmierne tešíme. 

Pevne veríme, že sa Laurinkin zdravotný stav bude vždy iba zlepšovať.  Je to statočné dievča a veľká bojovníčka, ktorá si zaslúži užívať život so všetkým, čo k nemu patrí a prijímať dary života tak, ako aj ostatné deti. 

Správa od rodičov:

„Laurinka svoj rehabilitačný pobyt úspešne ukončila. Cvičila rada a tešila sa. Vždy bola pochválená, že sa snažila a bola šikovná. Išlo jej to veľmi dobre. Sme presvedčení, že toto 3-týždňové intenzívne cvičenie opäť Lauru posunulo. Je smelšia, odvážnejšia v samostatnej chôdzi. Na dovolenke nám prešla (za našej pomoci) pri Sliezskom dome okolo Velického plesa, taktiež prešla okolo celého Vrbického plesa a po cestičkách na Chopku a ani raz sa nesťažovala, že ju bolia nožičky. Veríme, že každé takéto cvičenie a rehabilitácia jej veľmi pomáhajú, keďže má prítomnú hypotóniu svalov všetkých končatín a je veľmi potrebná pravidelná rehabilitácia. Zo srdca vám ďakujeme, že aj vďaka vám môže Laurinka takéto rehabilitácie a cvičenia pravidelne absolvovať.“

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa