Vďaka vašej pomoci sme priviedli k tenisu talentovanú Lauru

20220810_125516

Šport je pre organizáciu PIEROTT neodmysliteľnou súčasťou a jednou zo základných oblastí, kam sa usilujeme priviesť deti po celú dobu nášho pôsobenia. Preniesť deti od obrazoviek počítačov a televízorov von na ihriská a podporovať ich v zdravom životnom štýle a rozvíjať ich talent – to je cieľ, ktorý sme si stanovili aj tento rok.

V priebehu troch rokov, od kedy sme začali organizovať tenisový kurz pre deti, sa nám podarilo priviesť k tomuto športu desiatky, až stovky detí. Čo považujeme za mimoriadny úspech, vzhľadom k tomu, že tenis nie je v našej spoločnosti práve najvyhľadávanejším športom.

Prečo je to tak?

Je všeobecne známe, že tenis je v rámci výbavy a rovnako aj samotnej prípravy finančne náročný. Existuje teda mnoho rodín, ktoré v situácii rozhodovania sa, kam dať dieťa na krúžok či na šport, tenis ani len nezvažujú.  Preto sa PIEROTT rozhodol aj v sezóne 2021/2022 umožniť deťom vyskúšať si ho po dobu troch mesiacov úplne zadarmo. Tenisový kurz bol určený chlapcom aj dievčatám vo veku 5-8 rokov, pričom s tenisom nemuseli mať absolútne žiadne skúsenosti. Stačilo, ak mali deti kladný vzťah k pohybu, zábave a súťaživosti.

Vďaka vašej pomoci sme priviedli k tenisu talentovanú Lauru 1

Našiel sa talent

Do výzvy sa zapojila aj sedemročná Laura Šimková, ktorá sa do športu naozaj „zahryzla“. Vytrvalo sa mu začala venovať pod vedením trénera Tomáša Ševcova v priestoroch tenisového klubu Dranam v Košiciach. K dispozícii dostala nielen výborného trénera a priestor, ale aj rakety a loptičky. So sebou si teda potrebovala priniesť na tréningy iba dobrú náladu a chuť sa hýbať, naučiť sa niečo nové a spoznať nových kamarátov. 

Laura sa venuje športu väčšinu svojho života. Napr. plávaniu sa začala venovať už keď mala tri roky. K aktívnemu životnému štýlu ju vedú rodičia, ktorí sa športu kedysi aktívne venovali a dodnes v tom rekreačne pokračujú. Tenisu sa Laura venuje už celý rok a zatiaľ s ním skončiť neplánuje.  Po návšteve tréningov vieme s určitosťou povedať, že sa každým dňom v tenise zlepšuje. Okrem tenisu sa aktuálne venuje aj gymnastike.

Sme veľmi radi, že ju tenis pri trojmesačnom kurze neprestal baviť a zostala pri ňom aj naďalej. Vzhľadom na Laurin talent sa Pierott rozhodol hradiť 50% z Lauriných tréningov v tenisom klube Dranam. Budeme jej silno držať palce, aby sa aj naďalej venovala športu v akejkoľvek podobe a nezabúdala, aký je šport a pohyb na čerstvom vzduchu dôležitý. A najmä, aby nestratila chuť, entuziazmus a svoju prirodzenú detskú zvedavosť a hravosť.

Čo hovoria rodičia

 „S tréningami pod vedením trénera Tomáša Ševcova  sme spokojní tak ako aj naša dcéra. A dievčatá si navzájom rozumejú. My rodičia máme vzťah k športu, boli sme k tomu od mala vedení. Výhradne o tenise sme nerozmýšľali, aj keď máme k tomuto športu kladný vzťah. Náhodne nám to prišlo do cesty vďaka ponuke od PIEROTTu, ktorú sme našli na FB stránke;  či neskúsiť tento šport pre našu dcéru, nakoľko dieťa vedieme od mala tiež k športu. Tenisu sa venuje už rok, baví ju to a chce sa tomu venovať. Nemá význam dať dieťa na šport, ktorý ho nebaví. Na otázku, čo ju na tenise najviac baví, sme sa pýtali priamo jej: „Hra ma baví. Beháme okolo kurtu. A najväčšia zábava je odbíjať do kužeľa a sem tam pri tom trafíme aj do trénera“.  

Ak by z nej nebola profesionálna tenistka, sklamaní by sme určite neboli… sú obdobia kedy má dieťa „svoje dni“, ale stále sa treba snažiť byť lepší… a keď trénovať, tak poriadne, bez ohľadu na to či bude alebo nebude „profesionálna“ tenistka. Na otázku, kde ju vidíme o 15 rokov, je ťažké odpovedať, nakoľko bude mať len 7 rokov. Momentálne sa snažíme objektívne posúdiť, čo ju baví a čo nie. Keďže ju od mala vedieme k športu, tak určite aspoň rekreačne športovať bude. Samozrejme, na silu ju nútiť nebudeme do niečoho čo vyslovene chcieť nebude.“

 Na otázku, či je tenis finančne náročný, rodičia odpovedali:

„Áno, je finančne náročný. Teraz v týchto začiatkoch sa to ako tak dá zvládať pokiaľ ide len o tréningy, s tým, že jeden tréning je hradený cez PIEROTT. Aj keby to naďalej nebolo hradené z polovice cez PIEROTT a bude ju to baviť, budeme sa snažiť, aby ďalej pokračovala v tom, čo ju baví, pokiaľ sa bude dať a investovať do jej športu a aktivít.“

Vďaka vašej pomoci sme priviedli k tenisu talentovanú Lauru 5

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa