Lenka a jej klavír budú prinášať radosť rodine a húfom ďalších detí.

IMG_0767

Vianoce  2022 pre nás v Pierotte opäť znamenali obrovské množstvo obdarovaných detí a rodín. Okrem nového oblečenia, hračiek či potravinových balíčkov sa nám tento rok podarilo zadovážiť aj klavír, ktorý pocestoval do Kendíc do rúk talentovanej Lenky Šofrankovej. 

Lenka má 19 rokov a momentálne študuje farmaceutického laboranta v Košiciach. Hre na klavíri sa venuje od svojich deviatich rokov, kedy začala navštevovať základnú umeleckú školu, ktorú aj úspešne ukončila. Popri hre na klavír sa od svojich trinástich rokov venuje aj spevu a je členkou súboru Kendičan. V roku 2022 ju na spoluprácu oslovil aj súbor Petroviančan. Veľmi rada aj tancuje, avšak tancu sa aktívne venovať nemôže.

Nanešťastie Lenku v detstve postihla skolióza chrbtice, ktorú musela mať pred troma rokmi neodvratne operovanú. Jej rodina, talent, koníčky a chuť do života ju však napĺňajú natoľko, že to absolútne nevníma ako problém. Je pri tom potrebné veľa cvičiť, na čo si už zvykla a robí to rada. 

Už v 14 rokoch mentorkou a učiteľkou

Klavír pre Lenku predstavuje neuveriteľné množstvo možností a nejestvuje umelecký druh, ktorému by sa nevenovala. Okrem nekončiaceho sa samovzdelávania sa Lenka od svojich štrnástich rokov venuje aj práci s deťmi. Každý rok sa v Kendiciach podieľa na príprave vianočných kolied pre deti. S detským zborom Lenka pripravuje a cvičí piesne a popri tom ich na klavíri doprevádza.

Nacvičené piesne a koledy spolu spievajú v kostole. Veľmi ju baví a napĺňa aj divadlo, v ktorom sa taktiež venuje najmä detskému divákovi a v divadle Etudy sa podieľa na príprave rôznych detských predstavení, ako sú Zlatá rybka, Polepetko alebo Klauniáda

Lenka je pre deti v Kendiciach bez pochýb veľkým vzorom a ide im príkladom. V minulosti sa viackrát zúčastnila na klavírnej i speváckej súťaži a umiestnila sa v zlatom pásme. Okrem toho dokonca aj krásne maľuje.

Takmer všetky Lenkine aktivity si vyžadujú fungujúci hudobný nástroj, bez ktorého by sa nevedela venovať nielen rozvíjaniu svojho talentu, ale aj talentu detí, s ktorými pracuje. „Predtým sme mali zapožičaný sinťák a veľmi sa už kazil, niektoré klávesy už nehrali a jedného dňa prestal fungovať úplne. Išli Vianoce a potrebovala som skúšať piesne s deťmi. Som veľmi vďačná za tento obrovský dar, absolútne mi nenapadlo, že by mi niekto mohol tento sen splniť.“

Rodina je pre Lenku veľkou podporou

Vzhľadom na množstvo mimoškolských aktivít, ktorým sa Lenka venuje, je obdivuhodné, ako dokáže zvládať náročné štúdium farmácie. Hlavnú úlohu v tom má rozhodne veľká podpora rodiny.  Jej cieľavedomosť a šikovnosť ju neustále poháňajú vpred a je nepochybné, že ju v budúcnosti čakajú veľké veci. „Štúdium farmácie je náročné skombinovať so všetkými mojimi koníčkami ale dá sa to zvládnuť. Veľmi ma to baví. Aktuálne by som si mala vybrať vysokú školu ale nie som ešte pevne rozhodnutá. Ťahá ma to venovať sa ďalej umeleckej oblasti ale zároveň som štyri roky študovala ťažkú školu a uvažujem, že by som sa naďalej venovala tomuto odboru.“ 

S rodinou Šofrankovcov sa v Pierotte poznáme už približne šesť rokov. Mamina Lenka sa o svoje tri krásne deti stará sama a dáva im všetko, čo potrebujú. V škole sa im darí a vytvárajú si krásne plány do budúcnosti. V ich rodine vládne láska, viera, harmónia a riadna veselosť.  Veľmi im v Pierotte fandíme a sú pre nás rozhodne veľkým vzorom. Vzhľadom na ťažkú minulosť a náročné podmienky, ktoré pre maminu Lenku život prichystal,  je naozaj pozoruhodné, ako sa so všetkým dokázala popasovať a vytvoriť pre rodinu krásny, zdravý a fungujúci domov. Pre svoje deti je vzorom takmer vo všetkom. Sama prekypuje štedrosťou a pohostinnosťou. Veríme, že sa rodine bude neustále dariť a že im život prinesie už iba samé radosti. 

Mamka Lenka:

„Pán Boh nám stále posiela do cesty ľudí, ktorí nám pomôžu. Ďakujeme Pierottu za všetko. Je to veľká pomoc, čo od nich dostávame. Prajem vám veľa zdravia, aby ste mohli aj naďalej pomáhať.“ 

Chcete podporiť rodinu Šofrankovcov?

Ďakujeme za vašu správu!

V čo najkratšom čase Vás budeme kontaktovať.

Súťaž o školské pomôcky

Blíži sa začiatok šk. roka a my máme pre Vás súťaž, vďaka ktorej môžete získať školské pomôcky pre Vaše dieťa